AB5100HF-8.26-10
DigiKey Part Number
1067-AB5100HF-8.26-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5100HF-8.26-10
Description
RF EMI ABSORBING TAPE 10MX8.26"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Tape AB5100HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.260" (209.80mm) X 32.810' (10.00m) X 0.039" (1.00mm)
Category
Thickness - Overall
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
3M (TC)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Type
Absorbing Tape
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Length
32.810' (10.00m)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Width
8.260" (209.80mm)