9492MP-8.5-11(5)
DigiKey Part Number
1067-9492MP-8.5-11(5)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9492MP-8.5-11(5)
Description
TAPE DBL SIDED CLR 8 1/2"X11"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Double Coated, Double Sided Tape Acrylic, 200MP Adhesive Clear 8.50" (215.90mm) 8 1/2" X 11.00" (279.40mm)
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Manufacturer
3M (TC)
Width
8.50" (215.90mm) 8 1/2"
Series
Length
11.00" (279.40mm)
Packaging
Bulk
Color
Clear
Part Status
Active
Usage
Laminating
Tape Type
Double Coated, Double Sided
Temperature Range
250°F (121°C) Max
Adhesive
Acrylic, 200MP
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Backing, Carrier
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Shelf Life
24 Months
Thickness
0.0025" (2.5 mils, 0.064mm)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Thickness - Adhesive
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)