5590H-05SQ-35(25)
DigiKey Part Number
1067-5590H-05SQ-35(25)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5590H-05SQ-35(25)
Description
THERM PAD 35MMX35MM GRAY 1=25/PK
Detailed Description
Thermal Pad Gray 35.00mm x 35.00mm Square Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Thermal Resistivity
0.46°C/W
Type
Interface Pad, Sheet
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
68°F ~ 77°F (20°C ~ 25°C)
Outline
35.00mm x 35.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0197" (0.500mm)