5590H-05-240-9(2)
DigiKey Part Number
3M156202-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5590H-05-240-9(2)
Description
THERM PAD 240MMX228.6MM 1=1PC
Detailed Description
Thermal Pad Gray 240.00mm x 228.60mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Resistivity
0.46°C/W
Type
Interface Pad, Sheet
Storage/Refrigeration Temperature
68°F ~ 77°F (20°C ~ 25°C)
Outline
240.00mm x 228.60mm
Base Product Number
Thickness
0.0197" (0.500mm)