5113DFT-50-38-10
DigiKey Part Number
1067-5113DFT-50-38-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5113DFT-50-38-10
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 1.496"
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 5113DFT Polyolefin Conductive, Double Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 1.496" (38.00mm) X 393.701" (10.00m) X 0.002" (0.05mm)
Category
Width
1.496" (38.00mm)
Thickness - Overall
0.002" (0.05mm)
Series
Operating Temperature
105°C
Length
393.701" (10.00m)
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)