4930CIR-0.5(250)
DigiKey Part Number
1067-4930CIR-0.5(250)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4930CIR-0.5(250)
Description
TAPE DBL SIDED WHITE 1/2" DIA
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Double Coated, Double Sided Tape Acrylic Adhesive White 0.50" (12.70mm) 1/2" dia X
Category
Width
0.50" (12.70mm) 1/2" dia
Manufacturer
3M (TC)
Color
White
Series
Usage
General Purpose
Packaging
Bulk
Temperature Range
200°F (93°C)
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Tape Type
Double Coated, Double Sided
Shelf Life
24 Months
Adhesive
Acrylic
Storage/Refrigeration Temperature
40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Backing, Carrier
Paper
Base Product Number
Thickness
0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)