2J6915B-915
DigiKey Part Number
4350-2J6915B-915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2J6915B-915
Description
915 MHZ/LORA/ISM SCREW M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Module SMA Male Screw Mount
Category
VSWR
1.4
Manufacturer
2J Antennas
Return Loss
-16.1dB
Packaging
Bag
Gain
4dBi
Part Status
Active
Power - Max
25 W
RF Family/Standard
General ISM
Features
Cable - 3m
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
915MHz
Ingress Protection
IP67, IP69
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Mounting Type
Screw Mount
Antenna Type
Module
Height (Max)
1.008" (25.60mm)